2015. április 27., hétfő
Második házi feladat 04.28-ra: óraterv
...Amíg nem jövök rá, hogyan tudok a Google Docsból beágyazni, álljon itt egy rusnya link :)
Első házi feladat 04.28-ra: időszalag készítése
Irodalömtörténeti tárgyú időszalagom; a képek között két fantörpikus szóvicc került elrejtésre, melynek első 10 megtalálója életfogytiglani Magyar Krónika-előfizetést nyer.
2015. április 20., hétfő
Házi feladat 04.21-re: szófelhő
A Halotti beszéd és könyörgés, a legrégebbi összefüggö magyar nyelvemlék szavai:
2015. április 14., kedd
Quizlet teszt beágyazva
Az online kvízkészítő oldal, a Quizlet legszerencsésebben memóriakártyák készítésére használható. Az idegen nyelv tanítása területén történő felhasználása szintén adja magát. Íme egy teszt a gyakorlatban, avagy állatnevek franciául:
2015. április 13., hétfő
Online tesztek a Redmentával
A legfőképp a tanári számonkérés, ellenőrzés megkönnyítésére hivatott Redmenta felhőalapú (vagy mi) online tesztkitöltő-kiötlő felület kipróbálása során szerzett tapasztalataimról szól ez a rövidke bejegyzés.
Volt szerencsém még a fagyos februárban részt venni a fejlesztés egyetemi bemutató előadásán, így viszonylagos magabiztossággal tájékozódtam az oldalon; a navigáció logikáját nem ördöngösség megtanulni, pár perc alatt szinte minden felmerülő kérdésre megtalálhatjuk a választ. Pár apró bosszúságos észrevétel, megválaszolatlan kérdés maradt bennem, jelesint:
- ha egyszerre csatolnék videót és képet, csak utóbbi marad meg a feladatlap kitöltésére, a videó elvész
- a válaszokat csak folytatólagosan lehet beírni; ez zavaró, ha a tördelésnek fontos szerepe jutna, például a versidézeteknél
- nem jöttem rá, hogyan lehet már beírt címkéket törölni
- praktikus lenne dokumentumok csatolását is lehetővé tenni, pl. források, irodalmi művek könnyebb hozzáférhetősége végett (egy rövid művet még a teszt hevében is elolvashat annak kitöltője, így nem kell azt külön fénymásolaton odaadni)
- úgy láttam, a válaszokat a beírt sorrendben listázza ki a teszt kitöltése során, ami miatt külön kellene figyelni arra, hogy ne valamiféle sorminta szerint (pl 3 igaz, majd 3 hamis) írjuk be őket
- a multiple chocie-nál nem írja ki (és beállítani sem lehet, vagy csak nem találtam), hány helyes választ is keresük
- ugyanitt (multiple choice) nagyon zavaró a jó válaszok beállítása; ha beállítunk válaszokat rossznak, pont akkor lesz mellettük a 'set this as good answer', azaz az átfordítása jó válasszá, ami totálisan félrevezető - külön még be kellene címkézni, hogy az a jó vagy a rossz válasz-e aktuálisan, és e mellé tenni az opciót, hogy átcserélhessük az ellentettjére
Összességében azonban életképes kezdeményezésnek tartom, ami igyekszik a saját "kockaságát" tompítani - a kényesebb feladattípusoknál például gondol a manuális felülvizsgálati lehetőségekre.
Sok sikert a fejlesztőknek!
Íme az általam összetákolt, magyar (irodalom/nyelvtan) összetákolt teszt - kissé számonkérő, lexikális szaga van, de most talán nem a filantrópia volt a lényeg, hanem a funkcióinak tesztelése:
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)